O nás

Naše cesta a filozofie.

Jsme česká rodinná firma Bronislav Skovajsa. Více než 25 let se zabýváme správou a ochranou firemních dat. Archivujeme, digitalizujeme, skartujeme a likvidujeme. Skartací všechno začalo a za čtvrt století jsme zvládli skartovat a zlikvidovat tisíce tun papíru, šanonů, cd a dalších nosičů důvěrných informací pro více než 2 000 firem, organizací a úřadů. Službu archivace jsme zavedli na přání našich zákazníků, kteří hledali zabezpečené skladovací prostory, kam by uložili dokumenty, u kterých neuběhla skartační lhůta. V roce 2019 jsme se rozhodli vyjít vstříc klientům ještě o kousek víc. Přidali jsme službu digitalizace dat, která skvěle doplňuje naše portfolio služeb a zákazníkům šetří drahocenný čas.

Historie a vize

25 let pomáháme firmám řešit správu dokumentů.

Skovajsova cesta

Moje podnikání začalo v roce 1993, kdy jsem rozjel úklidové služby. U jednoho z klientů se nedalo nevšimnout kupícího se množství papíru, které pro citlivost dat odmítl vyvážet do sběru. Od nekončící hromady papíru jsem nabídl pomocnou ruku, a tak jsem se u klienta pustil i do skartace. Papíru pro skartaci přibývalo a já musel zainvestovat do své první vlastní skartovačky. Nějakou dobu jsem takhle skartoval, uklízel a zase skartoval, až jsem si řekl, že když je v jedné firmě tolik skartace, že jinde může být ještě víc. Sedl jsem k psacímu stroji, vytvořil nabídky a rozjel se do Prahy a Brna. Zvonil jsem u dveří firem a nabízel skartaci na zakázku tak dlouho, než se mi podařilo získat druhého, třetího, čtvrtého zákazníka, až bylo papíru pro skartaci tolik, že mi provozovna v rodinném domku o místnosti 4x3 m² začala být těsná. 

Velké rozhodnutí na sebe nedalo dlouho čekat. Přijal jsem nové zaměstnance a v roce 2008 postavil výrobní areál v Červeném Újezdě u Prahy. Vybavil jsem ho novým skartovacím strojem, včetně nezbytného vozového parku. Další důležitý krok následoval o deset let později v podobě výstavby nové haly určené pro archivaci. Tím se mi povedlo rozšířit portfolio služeb o archivaci, digitalizaci dat a likvidaci harddisků a jiných datových nosičů, které ke skartaci patří.

Jaký je plán pro nadcházející roky? Protože mi už několik let pomáhá syn Kuba, rád bych mu firmu předal. Až se tak stane, budu nejšťastnější, když budu mít možnost sledovat růst a pokračující úspěšný vývoj firmy zpovzdálí ze sedla mého kola.

Máme rádi přírodu

Třídění odpadu a jeho druhotné zpracování je samozřejmou podmínkou, bez které bychom si naše podnikání nedovedli snad už ani představit. Od první chvíle, kdy jsme viděli, kolik odpadu pod našima rukama prochází, jsme si kladli otázku, jak s ním naložit, aby nebyl už víc odpadem, ale druhotnou surovinou.

Uplatnit jsme se ho pokoušeli různými způsoby. Vyráběli jsme papírové brikety, pohrávali jsme si s myšlenkou vlastní výroby papírových obálek a izolačních desek. Nebudeme zastírat, že ne všechny nápady se v praxi osvědčily. Po měsících úsilí jsme kapitulovali, avšak s tím nejlepším řešením. Rozhodli jsme se přenechat další zpracování odpadu povolanějším stranám, pro které je cennou surovinou. Rozdrcené kovové částice posíláme zpátky do hutí. Spolupracujeme s firmami, které ze skartovaného papíru tvoří zase papír. Jiné firmy využívají plastový granulát při výrobě silnic, krémů nebo měkkých dlaždic určených pro dětská hřiště. 

Všechno, co jsme výše popsali, nejsou jen řeči. Máme na to papír, certifikát ISO 14001, který říká, že minimalizujeme environmentální dopady naší činnosti a služeb.